Na jakie inwestycje przeznaczyć oszczędności w 2022 roku?

Data dodania:
Kategoria: Biznes i finanse
Ocena
0.00

Oszczędzanie nie jest łatwe, jednak to co przychodzi później, również nie należy do najprostszych decyzji. Na co przeznaczyć sporą kwotę pieniędzy, które pozostają na naszym koncie, a inflacja je pochłania? Opcji inwestycji jest wiele, jednak wszystko zależy od Ciebie i indywidualnych predyspozycji, którymi możesz się pochwalić. 

Dlaczego inwestycje są tak istotne?

Dużo ludzi twierdzi, że pieniądze można zdobyć tylko ciężką pracą, pracując w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową bądź do tzw. „skarpety”. Bez wątpienia są to osoby, których wiedza inwestycyjna nie jest na wielkim poziomie i o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za dużo.

Inflacja, bo to o nią się w tym miejscu rozchodzi, jest to spadek siły nabywczej naszej polskiej złotówki. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła więcej niż 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w ubiegłym roku tyle naturalnie straciliśmy z naszych zmagazynowanych po szafkach oszczędności. Można niewątpliwie poszukiwać innych alternatyw, żeby się przed nią ochronić, lub wyrównać poniesione straty, a o nich poniżej.

Możliwości inwestycyjne kryptowalut

Inwestowanie w kryptowaluty stało się aktualnie nadzwyczaj modne i to nie tylko przez inwestorów zajmujących się tym na co dzień, ale dodatkowo przez prywatne osoby zasiadające do inwestycji co jakiś czas. Można się na nich w rzeczy samej dużo dorobić i bez problemu się ich.

Prócz tego specjaliści przewidują, że kryptowaluty takie jak Bitcoin czy Ethereum zaliczą duży wzrost w najbliższej przyszłości. Naturalnie, jak wszędzie jest haczyk. Jest to dość energiczny rynek i sytuacja na nim może się zmieniać z godziny na godzinę, co sprawia, że jeżeli jesteś totalnym amatorem, lepiej będzie, jak zainwestujesz w bardziej przewidywalne aktywa, które jest łatwiej zrozumieć.

Jakie nieruchomości mają potencjał inwestycyjny?

Kiedy mamy zgromadzone trochę większe sumy pieniędzy możemy pomyśleć o inwestycjach w nieruchomości.

Istnieje kilka sposobów jak to zrobić, ale ja zaprezentuję 2 najpopularniejsze:

  • Kupowanie mieszkania do remontu w atrakcyjnej cenie i okolicy, które po odświeżeniu sprzedajemy o kilkanaście procent drożej. Jest to dobry sposób i po paru takich zabiegach można zyskać naprawdę ciekawe sumy pieniędzy.
  • Kupno mieszkania oraz wynajem. Jest to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań preferowanych przez prywatnych inwestorów. Logicznie jest zdecydować się na, zakupić mieszkanie, wydzierżawić, a najemcy, płacąc nam czynsz za wynajem naszej nieruchomości po części czy też w całości spłacają nasze zobowiązanie.

Surowce – jak zacząć inwestowanie?

Kolejnym sposobem gromadzenia funduszy na swoją emeryturę jest inwestycja w kruszce. Rynek jest dość stały i przez wielu uważany za jeden z bezpieczniejszych sposobów radzenia sobie z sytuacjami nagłymi oraz kryzysami gospodarczymi.

Złoto należy do najprostszych i najbezpieczniejszych inwestycji, ponieważ jego wartość jest bardzo stabilna. Ilość tego metalu jest ograniczona, więc zmiany nie postępują tak szybko, jak w przypadku walut. Zaopatrz się w ten surowiec i umieść go w bezpiecznym miejscu. Zapewni Ci to brak stresu związanego z inwestycją, która na pewno się opłaci.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Oszczędzanie nie jest łatwe, jednak to co przychodzi później, również nie należy do najprostszych decyzji. Na co przeznaczyć sporą kwotę pieniędzy, które pozostają na naszym koncie, a inflacja je pochłania? Opcji inwestycji jest wiele, jednak wszystko zależy od Ciebie i indywidualnych predyspozycji, którymi możesz się pochwalić. Dlaczego inwestycje są tak istotne?Dużo ludzi twierdzi, że pieniądze można zdobyć tylko ciężką pracą, pracując w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową bądź do tzw. „skarpety”. Bez wątpienia są to osoby, których wiedza inwestycyjna nie jest na wielkim poziomie i o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za dużo.Inflacja, bo to o nią się w tym miejscu rozchodzi, jest to spadek siły nabywczej naszej polskiej złotówki. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła więcej niż 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w ubiegłym roku tyle naturalnie straciliśmy z naszych...