Inwestowanie w kryptowaluty - jakie krypto warto obserwować w 2022 roku?

Data dodania:
Kategoria: Biznes i finanse
Ocena
0.00

Poprzedni rok był rokiem epickich wzrostów kryptowalut. Wielu dużych oraz małych inwestorów odnotowało znaczne zyski na swoich portfelach. W nadchodzących miesiącach również można spodziewać się gwałtownych zmian. Analitycy nadal bardzo optymistycznie prognozują Bitcoina i Ethereum. Warto przyjrzeć się także innym coinom. Oto kryptowaluty, na jakie warto zwracać uwagę w bieżącym roku 2022.

BTC — od niego wszystko się zaczęło

Ta kryptowaluta jest w tej chwili najpopularniejsza na świecie oraz tytułowana jest królem bądź królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest świetną alternatywą do umieszczania swoich pieniędzy, chroniąc się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej i zaliczając solidny rozkwit. Dodatkowo zachowania profesjonalnych inwestorów oraz przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.

Jest ulokowany w świadomości ludzi jako ten pierwszy oraz najwięcej ludzi o nim słyszało, co powoduje, że aktualnie możemy spodziewać się, że jego pozycja nie osłabnie, a wręcz opinie analityków są jednogłośnie, co do olbrzymich jego wzrostów w najbliższej przyszłości.

Kryptowaluta Ethereum - czy zawsze idzie w ślad za Bitcoinem?

Nie dość, że również zaliczyła świetne wyniki w 2020 roku, to według fachowców jest jedną z najbardziej obiecujących kryptowalut. Jej wycena jest dużo mniejsza aniżeli wcześniej wymienionej waluty, natomiast zdolność do eskalacji jest o wiele większa.

Projekt ETH jest cały czas optymalizowany oraz rozwijany, co zwiększa wyceny. A dodatkowo duża część nowych projektów jest oparta na technologii, jaką mamy w Ethereum. To wszystko sprawia, że należałoby rozważyć nabycie tej waluty do swojego portfela.

Ripple — co kryje się pod tajemniczą nazwą tej kryptowaluty?

Ta wirtualna waluta została stworzona jako inne rozwiązanie dla standardowych systemów płatności finansowych. Już od 2013 roku cieszy się zainteresowaniem ogromnej liczby instytucji finansowych, szczególnie banków centralnych, a od niedawna największy bank w Indiach oraz drugi co do potęgi w USA zaczęły używać technologii RippleBlockchain. Dodatkowo od jakiegoś czasu narasta wsparcie Komisji Europejskiej, która aktywizuje się w płatności cyfrowe, co jeszcze bardziej polepsza perspektywy tej waluty.

Płatności kryptowalutowe to przyszłość

Rok 2021 pokazał, że najwięksi przedstawiciele usług płatniczych postrzegają kryptowaluty jako ogromną szansę. Visa uruchomiła nawet usługę doradztwa kryptowalutowego. W ślad za nią także Mastercard wprowadziła obsługę kryptowalut. W tyle za nimi nie pozostaje także słynny Revolut. Także rządy i banki dostrzegły potencjał kryptowalut.

Wniosek jest taki, że wydarzenia te mogą być zalążkiem znacznej transformacji w gospodarce, a także w zakresie płatności i przekazów pieniężnych. Specjaliści mówią, że największy rozkwit technologii blockchain może nastąpić właśnie w 2022 roku. Coraz więcej organizacji zdaje sobie sprawę z korzyści, jakie przynoszą takie rozwiązania.

 

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Angelika Sobczak

Artykuł bardzo interesujący. Muszę się bardziej zagłębić w ten temat.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Poprzedni rok był rokiem epickich wzrostów kryptowalut. Wielu dużych oraz małych inwestorów odnotowało znaczne zyski na swoich portfelach. W nadchodzących miesiącach również można spodziewać się gwałtownych zmian. Analitycy nadal bardzo optymistycznie prognozują Bitcoina i Ethereum. Warto przyjrzeć się także innym coinom. Oto kryptowaluty, na jakie warto zwracać uwagę w bieżącym roku 2022.BTC — od niego wszystko się zaczęłoTa kryptowaluta jest w tej chwili najpopularniejsza na świecie oraz tytułowana jest królem bądź królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest świetną alternatywą do umieszczania swoich pieniędzy, chroniąc się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej i zaliczając solidny rozkwit. Dodatkowo zachowania profesjonalnych inwestorów oraz przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.Jest ulokowany w świadomości ludzi jako ten pierwszy oraz najwięcej ludzi o nim słyszało, co powoduje, że aktualnie...