Wybór odpowiedniego czajnika - Na co zwrócić uwagę?

Data dodania:
Ocena
0.00

Jak dobrze zacząć dzień od wypicia pysznej herbaty czy pachnącej kawy. Poranny rytuał niewątpliwie pomaga z uśmiechem wkroczyć w codzienne obowiązki. Nie może się jednak odbyć bez odpowiedniego czajnika. Przygotowanie wody nie powinno sprawiać żadnych problemów. Czajnik powinien działać szybko i sprawnie, a dodatkowo może być ładny i komponować się z kuchnią, gdzie poranny napój smakuje najlepiej. O tym, na co zwrócić uwagę kupując czajnik, piszemy w artykule.

Rodzaje czajników dostępne na rynku

Jeśli rozważasz zakup czajnika, powinieneś zdawać sobie sprawę, że wybór nie będzie prosty. Producenci mają w swojej ofercie szeroki wachlarz urządzeń, które różnią się technologią, wyglądem, rozmiarem oraz ceną.

Standardowe czajniki na kuchenkę gazową są produkowane z reguły ze stali i kolorowo ozdobione. Charakterystyczną ich cechą jest znany wszystkim gwizdek, wydający dźwięk, kiedy woda się gotuje. Pasują do każdego rodzaju wnętrz, w tym również do nowoczesnego. Rączkę mają umiejscowioną w górnej części i wykonaną z materiału chroniącego przed oparzeniem.

Droższe rozwiązania robione na wzór japoński, służące do bardziej ceremonialnego parzenia herbaty, wykonane są z żeliwa. Winduje to ich cenę, ale sprawia, że naczynie jest w stanie utrzymać temperaturę wody przez dłuższy czas.

Czajniki elektryczne, do grzania wody wykorzystują grzałki na prąd elektryczny. Przyspiesza to znacznie proces gotowania oraz nie wymaga użycia płomienia. Tworzywa sztuczne stosowane do produkcji takich czajników, wpływają na ich małą wagę oraz niską cenę. Zbiorniki czajników elektrycznych mają bardzo często miarkę informującą ile wody mieści się w środku.

Producenci zaopatrują je w szereg zabezpieczeń w formie lampek ostrzegawczych, bądź blokad chroniących przed otwarciem. Wśród grupy czajników elektrycznych znaleźć można rozwiązania na kabel, bezprzewodowe, jak również takie z funkcjami pomocniczymi np. podtrzymywaniem wyznaczonej temperatury.

Standardowe pojemności czajników — Jaki rozmiar wybrać?

O tym, jak dużo wody będziemy potrzebować w czajniku, powinniśmy wiedzieć jeszcze przed zakupem. Nie ma sensu kupować zbyt dużego albo z kolei za małego dla naszej rodziny. Producenci zapewniają produkty przeważnie w przedziale od 0,4 l do ponad 3 l.

Jeżeli mieszkasz sam i sporadycznie gotujesz wodę, wybierz jak najmniejszy rozmiar. Rodzina pięcioosobowa potrzebować będzie sprzętu o pojemności trochę mniejszej od 2 litrów. Kupno najmniejszego z możliwych urządzeń wpłynie na oszczędność energii potrzebnej do podgrzania wody.

Z jaki materiałów czajniki mamy do wyboru?

Surowce, z których produkuje się czajniki, to najczęściej stal nierdzewna, a w przypadku czajników na kuchenkę, żeliwo. Z kolei tworzywa sztuczne są wykorzystywane w produkcji czajników elektrycznych. Czasem spotkać można czajniki szklane albo ceramiczne. Jeżeli chodzi o właściwości użytkowe, wykorzystywane materiały nie wpływają w znacznym stopniu na użytkowanie.

Są również czajniki, które oprócz swoich podstawowych funkcji, wyglądają jak dzieła sztuki. Materiały, z których są wykonane, czy niestandardowe kształty, nadają takiemu czajnikowi nietuzinkowy wygląd. Każdy ma swoje upodobania i oczekiwania. Obecnie, bez problemu dopasujemy czajnik do wystroju wnętrza i nawet najbardziej wybredny klient znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Celestyn Ostrowski

Odpowiedni czajnik... A co jest takiego trudnego w kupieniu takiej rzeczy.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Jak dobrze zacząć dzień od wypicia pysznej herbaty czy pachnącej kawy. Poranny rytuał niewątpliwie pomaga z uśmiechem wkroczyć w codzienne obowiązki. Nie może się jednak odbyć bez odpowiedniego czajnika. Przygotowanie wody nie powinno sprawiać żadnych problemów. Czajnik powinien działać szybko i sprawnie, a dodatkowo może być ładny i komponować się z kuchnią, gdzie poranny napój smakuje najlepiej. O tym, na co zwrócić uwagę kupując czajnik, piszemy w artykule.Rodzaje czajników dostępne na rynkuJeśli rozważasz zakup czajnika, powinieneś zdawać sobie sprawę, że wybór nie będzie prosty. Producenci mają w swojej ofercie szeroki wachlarz urządzeń, które różnią się technologią, wyglądem, rozmiarem oraz ceną.Standardowe czajniki na kuchenkę gazową są produkowane z reguły ze stali i kolorowo ozdobione. Charakterystyczną ich cechą jest znany wszystkim gwizdek, wydający dźwięk, kiedy woda się gotuje. Pasują do każdego rodzaju wnętrz, ...