Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę podczas transakcji kupna domu?

Data dodania:
Kategoria: Nieruchomości
Ocena
0.00

Decydując się na dom, często jesteśmy skazani na długie poszukiwanie tego idealnego, ogromne zmęczenie oraz zaciągnięcie kredytu hipotecznego w banku. Ze względu na to wszystko, warto dobrze zastanowić się nad konkretnym domem i przemyśleć swój wybór kilka razy. W naszym dzisiejszym wydaniu postanowiliśmy Ci pomóc w tym jakże ważnym wyborze i opisujemy kilka pułapek, które uchronią Cię przed nieprzyjemnymi skutkami!

Przeanalizuj stan prawny nieruchomości, którą chcesz kupić!

Podstawowa i bardzo ważna rzecz – zawsze sprawdzaj stan prawny nieruchomości! Dzięki temu zyskasz pewność, że dom zbywany jest legalnie i np. nie zostanie zatajona współwłasność kogoś z rodziny sprzedającego. Jeśli cokolwiek wyda Ci się podejrzane, to skonsultuj to z ekspertami. Możesz też skorzystać z usług polecanego oraz przetestowanego biura nieruchomości, w takim przypadku transakcja będzie o wiele bezpieczniejsza.

Poznaj okolicę domu, który zamierzasz kupić!

W większości przypadków nabywa się jeden dom w ciągu całego życia, wobec tego konieczne jest porządne namyślenie się nad wyborem oraz wybiegnięcie trochę w przyszłość. Dlaczego? Jeśli dom ma nam służyć przez resztę życia, powinno się przemyśleć jego położenie, czy zawsze będzie dla nas dogodne, jak również zastanowić się, czy dom będzie dla nas wygodny na starość. Jeżeli przewidujesz powiększyć rodzinę, to również powinieneś mieć na uwadze przy planowaniu rozlokowania pomieszczeń. Z myślą o dzieciach, możesz także sprawdzić rozmaite opcje dostępu do większego miasta czy rozlokowanie sklepów oraz punktów usługowych. Pamiętaj, że atrakcyjna cena domu zwykle jest związana z pewnymi niedogodnościami, np. w okolicy planowana jest budowa drogi szybkiego ruchu, co automatycznie będzie łączyło się z natężonym hałasem. Zwróć również uwagę, w jakiej odległości znajduje się sklep spożywczy, albowiem dla niektórych kilkudziesięciominutowa wyprawa po zakupy może być dużym problemem. W dzisiejszych czasach obecność chociażby skromnego sklepu spożywczego w danej miejscowości jest już kluczowa, ale jeśli nie wyobrażasz sobie ranka bez świeżych bułek – należałoby się upewnić w tej sprawie.

Obejrzyj, w jakim stanie technicznym jest dom, który chcesz zakupić!

Rzetelnie obejrzyj, w jakim stanie znajduje się posiadłość. Czy w domu nie ma grzyba na ścianach? Czy wszystkie instalacje działają? Czy na dachu nie brakuje dachówek? Naturalnie z wieloma usterkami i kłopotami możesz sobie poradzić, a dom wyremontujesz zgodnie ze swoim gustem, ale wszelkie stwierdzone wady są też przesłanką do negocjacji cenowej. Możesz na wejściu przewidzieć dodatkowe koszty, które przyjdzie Ci pokryć, aby zamieszkanie w domu było możliwe.

Zorientuj się, jacy są w pobliżu sąsiedzi!

Wiele osób zapewne nie weźmie tego pod uwagę, ale wskazane jest rozeznać się po okolicy. Poznaj sąsiadów oraz sprawdź, czy w pobliżu nie będziesz mieć towarzystwa, które będzie uciążliwe do zaaprobowania. Spory sąsiedzkie są niestety nadzwyczaj częste. Jeżeli spostrzeżesz, że coś Cię może denerwować już na samym początku, to może należałoby rozważyć rezygnację z zakupu domu w tej okolicy. Na przykład, powtarzające wzywanie policji z powodu zakłócania ciszy nie będzie dla nikogo przyjemne, a cała sprawa może się nawet skończyć w sądzie. Dodatkowo mieszkanie obok osób, których się nie cierpi, stanie się prawdziwą męczarnią.

Koniecznie podpisuj umowę na wszystko!

Jeżeli już znalazłeś dom swoich marzeń, to pozostaje przystąpić tylko do zakończenia transakcji. W przypadku, gdy postanowiliście z dotychczasowym właścicielem, że zostawi on część sprzętów i mebli w domu, to pamiętaj, aby podpisać z nim umowę, a nie dogadywać się ustnie. Były w przeszłości sytuacje, które jasno pokazały, że niektórzy wycofali się z danego słowa i zostawiali dom pusty. Dlatego warto się zabezpieczyć, zanim zostaniesz bez niczego!

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Od czego zależą ceny mieszkań?
Data dodania:
Decydując się na dom, często jesteśmy skazani na długie poszukiwanie tego idealnego, ogromne zmęczenie oraz zaciągnięcie kredytu hipotecznego w banku. Ze względu na to wszystko, warto dobrze zastanowić się nad konkretnym domem i przemyśleć swój wybór kilka razy. W naszym dzisiejszym wydaniu postanowiliśmy Ci pomóc w tym jakże ważnym wyborze i opisujemy kilka pułapek, które uchronią Cię przed nieprzyjemnymi skutkami!Przeanalizuj stan prawny nieruchomości, którą chcesz kupić!Podstawowa i bardzo ważna rzecz – zawsze sprawdzaj stan prawny nieruchomości! Dzięki temu zyskasz pewność, że dom zbywany jest legalnie i np. nie zostanie zatajona współwłasność kogoś z rodziny sprzedającego. Jeśli cokolwiek wyda Ci się podejrzane, to skonsultuj to z ekspertami. Możesz też skorzystać z usług polecanego oraz przetestowanego biura nieruchomości, w takim przypadku transakcja będzie o wiele bezpieczniejsza.Poznaj okolicę domu, który zamierzasz kupić!W ...