Korzyści zdrowotne płynące ze spania w lnianej pościeli

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Dobrze dobrana pościel lniana to inwestycja na długie lata. Dzięki niej jakość Twojego snu ulegnie ogromnej poprawie. Oprócz korzyści zdrowotnych ma ona także piękny wygląd i jest bardzo wytrzymała. Wybierając poszewki, warto zdecydować się na naturalny materiał, ponieważ ma on wiele zalet. Jakich?

Poznaj właściwości i zastosowanie lnu 

Len może zaskakiwać – nie jest to roślina efektowna wizualnie, ma dość drobne, niebieskie kwiatki, jakie da się zauważyć na wielu łąkach kwietnych. Jednak niesie ze sobą dużo interesujących zastosowań. Po oleiste dobroczynnie wpływające na nasze zdrowie ziarna oraz cudowne, trwałe włókna z łodyg. Co ważne, roślina rośnie naturalnie w Polsce. Len jest użytkowany w kosmetyce, farmakologii oraz we włókiennictwie. Co prawda kojarzy się z solidnym, bez trudu gniotącym się płótnem, ale dzięki stosownej technologii wytwarzane są miłe w dotyku, miękkie materiały.

Wyjątkowe właściwości lnu w branży włókienniczej 

Dlaczego warto wykosztować się więcej niż na pościel bawełnianą i zakupić sobie taką uszytą z lnu? Sekret tkwi w cudownych właściwościach włókien, jakie czynią, że są one idealnym materiałem na poszwy i prześcieradła. Przede wszystkim len jest termoregulacyjny, w związku z tym zapewnia kapitalny komfort latem, jak również zimą. W gorące dni lekko chłodzi, kiedy jednak jest zimno, osoby śpiące pod taką pościelą czują delikatne grzanie oraz miłe otulenie. Dzięki temu budzimy się rano w należytej formie, bez niemiłego wrażenia zmęczenia oraz spocenia.

Dodatkowo budowa włókien powoduje, że jest ona antyalergiczna – roztocza nie lubią w niej przebywać. Grzyby i bakterie również nie rozwijają się chętnie w tym środowisku, za to len działa uśmierzająco na skórne podrażnienia – jest idealny dla osób z delikatną skórą oraz skłonnościami do alergii. Do tego, mikroskopijne włókienka fajnie wpływają na mikrokrążenie, w związku z tym skóra na ciele oraz twarzy jest w wybornej kondycji. Poszewki na poduszki z lnu nie elektryzują włosów – same pozytywy!

Pielęgnacja i pranie lnianych pościeli krok po kroku 

Mocną zaletą pościeli z lnu jest jej niezwykle łatwa pielęgnacja. Co ciekawe, len odpycha zabrudzenia i kurz, zatem tak łatwo się nie brudzi. Za to uwielbia wodę i im częściej jest prany, tym jest miększy oraz trwalszy! Dlatego właśnie taką pościel można stosować kilka, a nawet kilkanaście lat bez najmniejszego kłopotu. To naturalny materiał, można go prać w pralce, wystarczy użyć łagodnego detergentu. Najlepiej postępować zgodnie ze wskazówkami producenta, jednak z pewnością ta czynność nie będzie trudna.

Czy pościel lniana pasuje do stylu boho? 

Zdrowotne korzyści sprawiają, że lniana pościel jest niesamowicie atrakcyjna, lecz oprócz tego warto także zwrócić uwagę na jej wyjątkowy wygląd. Ma ona piękne zagniecenia, które powstają naturalnie i dodają wnętrzu surowego charakteru. Lniana pościel prezentuje się najlepiej w kolorach takich jak odcienie beżu, szarości oraz brązu.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Rodzaje drzwi zewnętrznych
Data dodania:
Dobrze dobrana pościel lniana to inwestycja na długie lata. Dzięki niej jakość Twojego snu ulegnie ogromnej poprawie. Oprócz korzyści zdrowotnych ma ona także piękny wygląd i jest bardzo wytrzymała. Wybierając poszewki, warto zdecydować się na naturalny materiał, ponieważ ma on wiele zalet. Jakich?Poznaj właściwości i zastosowanie lnu Len może zaskakiwać – nie jest to roślina efektowna wizualnie, ma dość drobne, niebieskie kwiatki, jakie da się zauważyć na wielu łąkach kwietnych. Jednak niesie ze sobą dużo interesujących zastosowań. Po oleiste dobroczynnie wpływające na nasze zdrowie ziarna oraz cudowne, trwałe włókna z łodyg. Co ważne, roślina rośnie naturalnie w Polsce. Len jest użytkowany w kosmetyce, farmakologii oraz we włókiennictwie. Co prawda kojarzy się z solidnym, bez trudu gniotącym się płótnem, ale dzięki stosownej technologii wytwarzane są miłe w dotyku, miękkie materiały.Wyjątkowe właściwości lnu w branży ...