Kiedy stosuje się ruchome aparaty na zęby?

Data dodania:
Ocena
0.00

Przegląd ruchomych aparatów ortodontycznych Ruchome aparaty ortodontyczne są stosowane w celu poprawy wyrównania zębów i skorygowania wad zgryzu. Są one stosowane u dzieci i młodzieży w celu leczenia nieprawidłowości zgryzu, a także mogą być stosowane u dorosłych w celu poprawy estetyki ich uśmiechu. Ruchome aparaty ortodontyczne są zwykle wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego. Są one często bardziej wygodne i mniej widoczne niż tradycyjne aparaty stałe.

Proces leczenia ortodontycznego z zastosowaniem ruchomych aparatów ortodontycznych


Proces leczenia ortodontycznego z  wykorzystaniem ruchomych aparatów ortodontycznych rozpoczyna się zazwyczaj od wstępnej konsultacji z ortodontą. Podczas tej konsultacji ortodonta oceni zęby i budowę szczęki pacjenta, aby ustalić, czy aparat ruchomy jest odpowiedni dla jego potrzeb. Jeśli tak, zostaną pobrane wyciski zębów pacjenta w celu stworzenia dopasowanego zestawu ruchomego aparatu. Po założeniu aparatu ruchomego pacjent będzie musiał regularnie odwiedzać ortodontę w celu dokonania niezbędnych zmian w trakcie leczenia. Na koniec leczenia pacjent będzie musiał nosić aparat retencyjny, aby utrzymać wyniki uzyskane dzięki aparatom ruchomym.

Kiedy na zębach stosuje się aparaty ruchome


Aparaty ruchome są najczęściej stosowane w leczeniu ortodontycznym w celu skorygowania nieprawidłowego ustawienia zębów. Można je stosować do korygowania krzywych zębów, stłoczonych zębów, przerw między zębami oraz innych problemów stomatologicznych, które wpływają na wygląd i funkcjonowanie zębów. W niektórych przypadkach aparaty ruchome mogą być stosowane w celu zapobiegania dalszemu przemieszczaniu się zębów lub w celu zapobiegania próchnicy lub chorobom dziąseł.

Główną zaletą stosowania ruchomych aparatów ortodontycznych jest to, że można je regulować, aby przesunąć zęby do pożądanej pozycji. Ruchome aparaty ortodontyczne pozwalają również na czyszczenie i konserwację, ponieważ można je zdjąć w celu szczotkowania i nitkowania.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Przegląd ruchomych aparatów ortodontycznych Ruchome aparaty ortodontyczne są stosowane w celu poprawy wyrównania zębów i skorygowania wad zgryzu. Są one stosowane u dzieci i młodzieży w celu leczenia nieprawidłowości zgryzu, a także mogą być stosowane u dorosłych w celu poprawy estetyki ich uśmiechu. Ruchome aparaty ortodontyczne są zwykle wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego. Są one często bardziej wygodne i mniej widoczne niż tradycyjne aparaty stałe.Proces leczenia ortodontycznego z zastosowaniem ruchomych aparatów ortodontycznychProces leczenia ortodontycznego z  wykorzystaniem ruchomych aparatów ortodontycznych rozpoczyna się zazwyczaj od wstępnej konsultacji z ortodontą. Podczas tej konsultacji ortodonta oceni zęby i budowę szczęki pacjenta, aby ustalić, czy aparat ruchomy jest odpowiedni dla jego potrzeb. Jeśli tak, zostaną pobrane wyciski zębów pacjenta w celu stworzenia dopasowanego zestawu ruchomego aparatu. Po założeniu aparatu rucho...