W jakim momencie stosuje się rehabilitację? Jakie daje efekty?

Data dodania:
Ocena
0.00

Rehabilitacja wspomaga zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Jej celem jest pomoc pacjentom do częściowego lub całościowego powrotu do funkcjonowania na co dzień. Jest niezwykle często wykorzystywana przy leczeniu tradycyjnym. Pacjentów rehabilituje się w domu, szpitalu lub w specjalistycznym centrum. Zalecana jest chorym po udarze, osobom ze skutkami po wypadku lub urazach. Oprócz tego korzystają z niej kobiety po mastektomii.

Przy jakich objawach warto stosować leczenie prądem?

Elektroterapia polega na leczeniu prądem. Podczas zabiegu stosuje się prąd stały bądź zmienny. Daje to imponujące rezultaty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd oczywiście ma stosowne częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specjalnych elektrod. Pewnie Cię to zaskoczy, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także w dużej mierze napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom oraz sprawia, że obrzęki prędzej się wchłaniają. Elektroterapię chwalą sobie pacjenci, którym dolega rwa kulszowa, dystrofie mięśniowe, reumatyzm oraz przeróżne zwyrodnienia.

W jakich przypadkach stosowana jest laseroterapia?

Laseroterapia to zabiegi, w trakcie których wykorzystuje się lasery lecznicze. Mają one przeróżne działanie, które wynika z konkretnego modelu. Wyróżniamy m.in. lasery argonowe, diodowe, rubinowe itp. Wskutek laseroterapii można się bezboleśnie pozbyć pieprzyków, zmian naczyniowych, a nierzadko i niedużych guzków. Lasery są pomocne także w leczeniu ciężko gojących się ran, owrzodzeń oraz utrwalaniu przeszczepów skóry! Dzięki laseroterapii można także się pozbyć bólu — w tym nerwobólu, zespołu po zakrzepowego, chłonnego obrzęku, stopy cukrzycowej i wielu innych!

Krioterapia – na co działa?

Zabiegi leczenia zimnem są efektywne oraz bardzo skuteczne, w szczególności w stanach zapalnych tkanek miękkich, w stanach depresyjnych, po wypadkach czy po urazach sportowych. Doskonale łagodzą zmiany zwyrodnieniowe czy pomagają w osteoporozie. Mogą być zastosowane ogólnie bądź miejscowo, a wszystko uzależnione jest od lekarza, który prowadzi pacjenta. Pomimo dobroczynnych wskazań na krioterapię, to nigdy nie stosujmy ją na własną rękę!

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Truskawki w diecie prozdrowotnej!
Data dodania: