Jaki będzie odpowiedni laptop do pracy w biurze?

Data dodania:
Ocena
0.00

Do pracy biurowej, w której głównie obsługujemy pocztę, komunikatory czy wykonujemy proste obliczenia, nie potrzebujemy komputera do zadań specjalnych. Wystarczy, żeby był poręczny i wykonany z trwałych materiałów, które zabezpieczą go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dobry laptop powinien też mieć  możliwość podłączenia urządzeń wejścia/wyjścia, co nie wpłynie znacząco na jego podstawowe funkcje, a nam znacznie ułatwi pracę.

Które podzespoły są najważniejsze w laptopie biurowym?

Nie w każdym zawodzie nasz laptop wykorzystywany będzie do granic możliwości. Jeśli służyć ma on głównie do obsługi poczty, tworzenia prezentacji lub spisywania umów, jego efektywność schodzi na dalszy plan.

Nawet niedrogie urządzenia są w stanie bez problemów zagwarantować wygodną obsługę programów MS Office, otwarcie wielu kart w przeglądarce, działanie służbowego komunikatora oraz kilku dodatkowych aplikacji. Karta graficzna odgrywająca kluczową rolę w komputerach do gier czy do obsługi programów do modelowania, przy pracy biurowej nie ma realnie żadnego znaczenia. Niewątpliwie droższe elementy sprawdzą się również przy „lżejszej” pracy, ale różnice są niezauważalne, a cena dużo wyższa.

Temat procesora odgrywa już nieco ważniejszą rolę. Jednak niskonapięciowy procesor Intel Core z dwoma rdzeniami spełni w zupełności wyczekiwania pracownika biurowego. Bezcelowe okazują się przy tego typu zadaniach procesory wysokonapięciowe.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, to tej nigdy nie jest za dużo. System operacyjny komputera w istotny sposób zagospodaruje jej zasoby. Więcej pamięci będzie atutem. Rzadko spotyka się aktualnie komputery z mniej niż 4 GB RAMu. Opłaca się nabyć urządzenie oferujące co najmniej 8 GB, lub takie, które oferuje możliwość rozszerzenia tego parametru.

Dyski SSD są pomocne dokładnie w tego typu sytuacjach. Nowa technologia wypiera przestarzałe dyski HDD. SSD przyspieszają w znacznym stopniu pracę komputera, poprzez przyspieszenie odczytu oraz zapisu danych i również są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Upuszczony laptop niekoniecznie straci zapisane na nim dane.

Jak dopasować laptopa do swoich preferencji? 

Każdy ma nieco inne preferencje odnośnie warunków użytkowania komputera. Z tej przyczyny każdej osobie może pasować inny komputer przenośny. Częstokroć w ramach pracy jesteśmy zmuszeni do siedzenia przed laptopem nawet 8 godzin dziennie. Ergonomia użytkowania będzie wtedy najważniejszym elementem przy wyborze sprzętu.

Przed zakupem przymierz się do klawiatury laptopa. Innego komfortu będzie klawiatura dla dziennikarza, a innego dla księgowej. Zastanów się jakie funkcje mogą Ci pomóc w pracy i czy rozmiar i rozmieszczenie klawiszy są dla Ciebie wygodne.

Czy laptop biurowy wymaga jakiegoś dodatkowego sprzętu? 

Możliwość podłączenie do naszego komputera urządzeń peryferyjnych to tzw. must have. Ułatwiają one naszą pracę, a nie wpływają na działanie laptopa. Najbardziej popularne elementy, które wspomogą komfort wykonywanych  działań to mysz, klawiatura i monitor. To rozwiązanie niemal niezbędne dla wszystkich, którzy przed ekranem komputera spędzają wiele godzin. Kamery i mikrofony przydadzą się, kiedy musimy porozumieć się ze współpracownikami, a fizycznie nie jest to możliwe. Do szybkiego przesyłania danych najlepiej skorzystać z przenośnych nośników pamięci, np. ze znanego wszystkim pendrive'a. Natomiast podczas prezentacji, niezawodny jest kabel HDMI, dzięki któremu skorzystamy z rzutnika. Te i inne urządzenia zewnętrzne wspomogą działanie laptopa i tym samym naszą pracę.

 

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Magda Sokołowska

Laptop to narzędzie mojej pracy i dzięki takim artykułom mam dobrze dobrany sprzęt.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Do pracy biurowej, w której głównie obsługujemy pocztę, komunikatory czy wykonujemy proste obliczenia, nie potrzebujemy komputera do zadań specjalnych. Wystarczy, żeby był poręczny i wykonany z trwałych materiałów, które zabezpieczą go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dobry laptop powinien też mieć  możliwość podłączenia urządzeń wejścia/wyjścia, co nie wpłynie znacząco na jego podstawowe funkcje, a nam znacznie ułatwi pracę.Które podzespoły są najważniejsze w laptopie biurowym?Nie w każdym zawodzie nasz laptop wykorzystywany będzie do granic możliwości. Jeśli służyć ma on głównie do obsługi poczty, tworzenia prezentacji lub spisywania umów, jego efektywność schodzi na dalszy plan.Nawet niedrogie urządzenia są w stanie bez problemów zagwarantować wygodną obsługę programów MS Office, otwarcie wielu kart w przeglądarce, działanie służbowego komunikatora oraz kilku dodatkowych aplikacji. Karta graficzna odgrywająca kluczow...