Jak zbudować drewnianą balię w ogrodzie?

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Balie ogrodowe to idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o własnym miejscu do relaksu na działce, w ogrodzie lub na tarasie. Drewniana balia wspaniale wpisuje się w naturalne otoczenie i stanowi niesamowitą ozdobę każdej przestrzeni. Zbudowanie takiego obiektu od podstaw może być interesującym wyzwaniem dla majsterkowiczów, a także świetnym sposobem na spędzenie czasu z rodziną. W tym artykule opiszę, jak zbudować drewnianą balię ogrodową krok po kroku.

Planowanie i przygotowanie materiałów

Przed przystąpieniem do budowy balii drewnianej w Zakopanem warto rozważyć różne aspekty związane z jej konstrukcją. Należy wybrać odpowiednie miejsce na działce, które będzie jednocześnie widoczne i zaciszne. Ważne jest też ustalenie wielkości oraz kształtu balii. Kiedy już mamy wszystkie potrzebne materiały, można przystąpić do budowy balii ogrodowej. Etap ten można podzielić na kilka kroków.

Krok 1. Przygotowanie podłoża

Należy oczyścić wybrane miejsce z kamieni, korzeni oraz ewentualnych śmieci. Następnie przystępujemy do przygotowania podłoża – można tu zdecydować się na wylanie betonowej płyty lub ułożenie kostki brukowej.

Krok 2. Składanie balii

Zaczynamy od układania desek na płaskiej powierzchni w formie koła o zadanym promieniu, stosując klej do drewna oraz wkręty do drewna. Ważne jest, aby deski były wcześniej zwilżone i pokryte impregnatem, co zapewni im ochronę przed wilgocią i owadami.

Krok 3. Montaż bali

Składamy balie według wcześniej ustalonego wzoru, a następnie mocujemy je do siebie za pomocą wkrętów oraz kleju do drewna. Warto zastosować także pasek montażowy, który dodatkowo wzmacnia konstrukcję.

Krok 4. Zakrywanie dachu

Na dachu balii należy umieścić wodoodporną folię, która ochroni jej wnętrze przed deszczem i wilgocią. Folię należy odpowiednio przymocować do balii za pomocą wkrętów.

Krok 5. Wykończenie

W ostatnim etapie budowy warto wykonać jeszcze kilka zabiegów. Przy użyciu papieru ściernego delikatnie oszlifujemy deski balii, aby usunąć ewentualne nierówności. Następnie ponownie nakładamy impregnat na drewno oraz malujemy balie na wybrany kolor.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Rodzaje drzwi zewnętrznych
Data dodania:
Balie ogrodowe to idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o własnym miejscu do relaksu na działce, w ogrodzie lub na tarasie. Drewniana balia wspaniale wpisuje się w naturalne otoczenie i stanowi niesamowitą ozdobę każdej przestrzeni. Zbudowanie takiego obiektu od podstaw może być interesującym wyzwaniem dla majsterkowiczów, a także świetnym sposobem na spędzenie czasu z rodziną. W tym artykule opiszę, jak zbudować drewnianą balię ogrodową krok po kroku.Planowanie i przygotowanie materiałówPrzed przystąpieniem do budowy balii drewnianej w Zakopanem warto rozważyć różne aspekty związane z jej konstrukcją. Należy wybrać odpowiednie miejsce na działce, które będzie jednocześnie widoczne i zaciszne. Ważne jest też ustalenie wielkości oraz kształtu balii. Kiedy już mamy wszystkie potrzebne materiały, można przystąpić do budowy balii ogrodowej. Etap ten można podzielić na kilka kroków.Krok 1. Przygotowanie podłożaNależy oczyścić wybran...