Zadbaj o bezpieczny fotelik samochodowy dla swojego dziecka

Data dodania:
Kategoria: Motoryzacja
Ocena
0.00

Fotelik Samochodowy – nieodłączny element każdej podróży z dzieckiem

Jakie są najbardziej polecane foteliki samochodowe? Czy istnieją przepisy dotyczące doboru odpowiedniego fotelika? Te i wiele innych pytań zadają sobie młodzi rodzice, którzy chcą zapewnić jak największe bezpieczeństwo podczas przewożenia swojego dziecka autem. Kwestia doboru fotelika będzie towarzyszyła Wam kilkukrotnie, gdyż element ten zmienia się wraz ze wzrostem dziecka. Nie ma jednego uniwersalnego modelu, który będzie służył przez całe dzieciństwo. Takie foteliki zdecydowanie odradzamy.

Fotelik dopasuj do gabarytów dziecka

Powinniście dokładnie zmierzyć wasze dziecko oraz sprawdzić, jaka jest jego waga. Produkty należące do kategorii fotelików podróżnych wytwarzane są dla pasażerów o rozmiarach mieszczących się w pewnych zakresach. Wiedza na temat wagi oraz wzrostu dziecka ograniczy wasz obszar poszukiwań. Standardowe przedziały wagowe wykorzystywane przez producentów to: 0 - 13 kg (dla dzieci do 12 miesiąca życia), 9 - 18 kg oraz do 36 kg. Produkty z pierwszej kategorii zakładane mogą być tylko tyłem do kierunku jazdy. Z dwóch kolejnych możliwe jest umocowanie zgodne z kierunkiem jazdy.

Im fotelik lepiej dostosowany będzie do rozmiarów waszego dziecka, tym będzie mu wygodniej i bezpieczniej. Oczywiście wiadomo, że dziecko będzie rosło. Niezbędne zatem będą wymiany fotelików. Nie rekomendujemy nabywania osprzętu zbyt dużego z założeniem, że będzie nam dłużej służyć albo używania sprzętu, z jakiego wasze dziecko już wyrosło.

Nie ulegaj pokusie niższej ceny

Na pierwszy rzut oka, poszczególne modele fotelików nie różnią się znacząco między sobą. Mogą mieć różne kształty i kolory, czy materiały. W oczy rzucają się także różnice cenowe. To jednak tylko pozory. i nie warto ulegać pokusie kupna tańszego modelu. Te lepsze foteliki zapewniają dziecku wyższy poziom bezpieczeństwa. Z czego wynika wyższa cena? Z tego, że profesjonalne firmy sprawdzają swoje fotele podczas testów zderzeniowych. Ich wynik określa się ilością gwiazdek — od 1 do 5.

 

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Sylwester Tomaszewski

Artykuł fajny, ale moim zdaniem mogłyby być dodane jeszcze przepisy dotyczące przewozu dzieci w fotelikach.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Fotelik Samochodowy – nieodłączny element każdej podróży z dzieckiemJakie są najbardziej polecane foteliki samochodowe? Czy istnieją przepisy dotyczące doboru odpowiedniego fotelika? Te i wiele innych pytań zadają sobie młodzi rodzice, którzy chcą zapewnić jak największe bezpieczeństwo podczas przewożenia swojego dziecka autem. Kwestia doboru fotelika będzie towarzyszyła Wam kilkukrotnie, gdyż element ten zmienia się wraz ze wzrostem dziecka. Nie ma jednego uniwersalnego modelu, który będzie służył przez całe dzieciństwo. Takie foteliki zdecydowanie odradzamy.Fotelik dopasuj do gabarytów dzieckaPowinniście dokładnie zmierzyć wasze dziecko oraz sprawdzić, jaka jest jego waga. Produkty należące do kategorii fotelików podróżnych wytwarzane są dla pasażerów o rozmiarach mieszczących się w pewnych zakresach. Wiedza na temat wagi oraz wzrostu dziecka ograniczy wasz obszar poszukiwań. Standardowe przedziały wagowe wykorzystywane przez producentó...