Doniczki głowy jako oryginalna ozdoba wnętrz

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Doniczki na rośliny w kształcie głów są obecnie hitem na portalach takich jak Instagram i Pinterest – nie może ich zabraknąć w mieszkaniu osób, które trzymają rękę na pulsie, jeśli chodzi o wnętrzarskie trendy. Tego typu dekoracje są nie tylko stylowe i przyciągające uwagę, ale również funkcjonalne. Sprawdźmy, czym się charakteryzują i dlaczego warto je mieć w swoim domu, biurze czy lokalu.

Co warto wiedzieć o doniczkach głowach? 

Doniczki głowy stanowią niekonwencjonalny, ale stylowy sposób na dekorację każdego wnętrza. Mają one unikalny, nowoczesny design, który z pewnością przyciągnie wzrok gości, ponieważ przypominają geometryczne rzeźby przedstawiające głowy, całe popiersia lub czaszki. Doniczki głowy stają się coraz bardziej popularne w Polsce jako sposób na dodanie odrobiny osobowości i artyzmu do każdego domu lub biura.

Geometryczne doniczki głowy są szczególnie modne – można je spotkać w wielu salonach, a także kawiarniach, restauracjach czy lokalach usługowych. Bardzo atrakcyjnie prezentują się takie doniczki wykonane z betonu architektonicznego, ręcznie odlewane i malowane na metaliczne kolory. To prawdziwe dzieło sztuki, które cieszy oko i doskonale komponuje się z zielenią roślin – mówi pracownik hurtowni doniczek Sklep Kwiecisty.

Dlaczego warto ozdobić pomieszczenie doniczką w kształcie głowy? 

Doniczki w kształcie głowy są ciekawą alternatywą dla klasycznych doniczek. Doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz w stylu industrialnym, loftowym czy minimalistycznym. Mogą być projektowane na zamówienie, wykonane samodzielnie (tutoriale można znaleźć w internecie) lub – co jest najczęściej wybieraną opcją – zakupione w sklepie ogrodniczym. Donice w kształcie głowy to nie tylko dekoracja, ponieważ doskonale nadają się do uprawy roślin w pomieszczeniach. Warto dobrać do nich takie, które podkreślą ich wyjątkowe wzornictwo, stając się swoistą fryzurą naszej doniczkowej głowy. Sprawdzą się tu zarówno kwiaty o sztywnych, stojących liściach, jak i te o rozłożystej, nieco zwariowanej formie przypominającej burzę zielonych loków.

Doniczki głowy to dobry wybór dla osób, które cenią sobie oryginalne rozwiązania w dekoracji wnętrz. Warto ustawiać je na stolikach w lokalach gastronomicznych, w siedzibach firm i biurach, ponieważ z jednej strony podnoszą ich atrakcyjność, a z drugiej pozwalają wprowadzić do wnętrz zielony, roślinny akcent, który działa kojąco, oczyszcza powietrze i poprawia mikroklimat.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Rodzaje drzwi zewnętrznych
Data dodania:
Doniczki na rośliny w kształcie głów są obecnie hitem na portalach takich jak Instagram i Pinterest – nie może ich zabraknąć w mieszkaniu osób, które trzymają rękę na pulsie, jeśli chodzi o wnętrzarskie trendy. Tego typu dekoracje są nie tylko stylowe i przyciągające uwagę, ale również funkcjonalne. Sprawdźmy, czym się charakteryzują i dlaczego warto je mieć w swoim domu, biurze czy lokalu.Co warto wiedzieć o doniczkach głowach? Doniczki głowy stanowią niekonwencjonalny, ale stylowy sposób na dekorację każdego wnętrza. Mają one unikalny, nowoczesny design, który z pewnością przyciągnie wzrok gości, ponieważ przypominają geometryczne rzeźby przedstawiające głowy, całe popiersia lub czaszki. Doniczki głowy stają się coraz bardziej popularne w Polsce jako sposób na dodanie odrobiny osobowości i artyzmu do każdego domu lub biura.Geometryczne doniczki głowy są szczególnie modne – można je spotkać w wielu salonach, a także kawiarn...