Co kupić pierwszoklasiście, który idzie do szkoły?

Data dodania:
Kategoria: Edukacja i nauka
Ocena
0.00

Jak bardzo intensywne emocje towarzyszą pójściu do nowej szkoły wie każdy rodzic posyłający swoje maluchy do pierwszej klasy. Jak dziecko się odnajdzie w nowych warunkach, jakich przyjaciół znajdzie i czy będzie zadowolone, dzieci z kolei obawiają się nowego miejsca, nowych ludzi i nowego, nieznanego otoczenia. Ponadto trzeba kupić wszystkie potrzebne pomoce szkolne.

Skąd wziąć informacje, jakich przyborów szkolnych potrzebuje pierwszoklasista?

Zanim wybierzemy się do marketu z zamiarem zakupu wszystkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, powinniśmy sprawdzić na stronie szkoły, jakie są wymagane przybory. Możliwe, że placówka dostarcza dzieciom elementy artykułów plastycznych lub piśmienniczych. Jeśli to dla nas za mało, możemy zawsze osobiście stawić się w szkole i porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozwiążemy swój problem, to dowiemy się co nieco o osobie, która będzie w jakiś sposób zarządzać naszymi dziećmi.

Które przybory szkolne są niezbędne u pierwszoklasisty?

Jeżeli już wiemy, co jest potrzebne dla naszego dziecka, czas na zakupy. Nie przesadźmy jednak z ich ilością oraz kupowaniem rzeczy zbędnych. Piórniki, zeszyty oraz inne materiały przeznaczone dla małych dzieci aż kipią od  kolorów i postaci z przeróżnych bajek. Nie dajmy się jednakże nabrać, ponieważ poza tym, że na okładce jest fajny pirat albo księżniczka, to jakość papieru z reguły jest taka sama lub gorsza, a cena dużo wyższa od mniej rzucającego się w oczy zeszytu. Przed niepotrzebnymi kosztami można się uchronić, robiąc sensowną listę.

Nie przesadźmy również w drugą stronę. Omówmy z dzieckiem co mu się podoba, a co nie, bo chyba lepiej wydać parę groszy więcej, niż spowodować, że nasz potomek będzie szedł w pierwszy dzień do szkoły przybity i niezadowolony ze swoich przyborów.

Akcesoria, jakie z pewnością będą nam potrzebne to:

 • Długopisy
 • Ołówki
 • Kredki
 • Temperówka
 • Piórnik
 • Tornister
 • Zeszyty
 • Gumka do mazania
 • Klej
 • Nożyczki
 • Strój na WF i worek
 • Farby i pędzle

Niektóre przybory możemy kupić gorszej jakości, inne lepszej, natomiast jeśli chodzi o wyposażenie do rysowania, malowania bądź pisania najlepiej zaopatrzyć nasze dziecko w artykuły od sprawdzonych producentów.

Jaki tornister warto kupić pierwszoklasiście?

Zakup plecaka to niesłychanie ważna sprawa dla przyszłego ucznia. Najistotniejsze jest, aby był solidny i wykonany z dobrych materiałów oraz żeby dziecko nie garbiło się w trakcie dźwigania ciężkich książek. Dobrym wyborem będzie tu plecak, do którego wszystkie akcesoria się zmieszczą, a do tego może być ozdobiony motywami postaci z ulubionych bajek dzieci.

Najlepiej, kiedy razem z dzieckiem pójdziemy na zakupy oraz przymierzymy z nim wcześniej wybrany produkt. Możemy wówczas spytać, czy naszemu dziecku podoba się plecak i oprócz tego sprawdzić czujnym okiem, czy tornister ma wszelkie potrzebne funkcje jak np. regulacje szelek.

Jaki jest dobry czas na zakupy przyborów dla pierwszoklasisty?

Dobrze wybrać się na zakupy stosunkowo wcześnie, może to być tydzień lub nawet dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego. Oszczędzimy sobie stresu, że czegoś z naszej listy może zabraknąć i nie będziemy musieli biegać po wielu sklepach.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Dorian Głowacki

Tych rzeczy jest tak dużo, a potem wyjdzie, że niektórych w ogóle nie użyją.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Egzamin FCE a CAE - porównanie
Data dodania:
Jak bardzo intensywne emocje towarzyszą pójściu do nowej szkoły wie każdy rodzic posyłający swoje maluchy do pierwszej klasy. Jak dziecko się odnajdzie w nowych warunkach, jakich przyjaciół znajdzie i czy będzie zadowolone, dzieci z kolei obawiają się nowego miejsca, nowych ludzi i nowego, nieznanego otoczenia. Ponadto trzeba kupić wszystkie potrzebne pomoce szkolne.Skąd wziąć informacje, jakich przyborów szkolnych potrzebuje pierwszoklasista?Zanim wybierzemy się do marketu z zamiarem zakupu wszystkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, powinniśmy sprawdzić na stronie szkoły, jakie są wymagane przybory. Możliwe, że placówka dostarcza dzieciom elementy artykułów plastycznych lub piśmienniczych. Jeśli to dla nas za mało, możemy zawsze osobiście stawić się w szkole i porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozwiążemy swój problem, to dowiemy się co nieco o osobie, która będzie w jakiś sposób zarządzać naszymi dziećmi....